facebook
Zbraně-macháček
lista

Pistole Sauer H 38 r. 7,65 Br. v.č. 326816 1) { ?> 0) { ?>
Kód:
Dodáváme během: Obvykle 2-4 dnů
Hmotnost: 0 Kg
Naše cena: 16000,- Kč
 
Množství v košíku:
Koupit: vyprodáno
   

Sauer 38H je poloautomatická kapesní pistole v ráži 7,65 Browning  navržena a vyráběná německou firmou  Sauer Sohn v letech  1938-1945. Vzhledem vyšší výrobní ceně nedoznala takové rozšíření v armádě třetí říše jako pistole Walther .

Pistolí byli vybavováni vysocí  státní úředníci, policejní složky a častečně i piloti.Jde o nejznámější pistoli z dílny firmy Sauer a Sohn. Sauer model 1938 byla první masově vyráběnou pistolí s dvoučinným režimem spouště a funkcí vypouštění (a napínání) kohoutku.

Pistole byla vyráběna ve třech základních modelech. Prvni model měl na levé straně JP Sauer a Sohn, druhý pozdější jenom CAL 7,65 , třetí nejpozdější model vyráběný před koncem války již neměl vypouštění kohoutu. Výroba byla zjednodušena a kvality vyráběných pistolí byla již velice nízká. Továrna byla obsazena spojenci v dubnu r.1945.

Písmeno "H" značí "hammerless" – tj. že jde o pistoli se skrytým kohoutkem.

Tento kapesní (a policejní) model byl tvarem i spouštovým ústrojím velmi podobný pistoli Walther PPK Hlavní odlišností byl skrytý kohout.. V té době kdy byla pistole vyráběna měla netradičný součást, vypouštěcí a napínací páčku (skrytého) kohoutu. Ta byla umístěna na levé straně zadní části pouzdra závěru. V poválečných modelů se nevyskytuje
Copyright © 2022 Zbrane-machacek. Powered by Zen Cart