facebook
Zbraně-macháček
lista

Startovací pistole |Slavie
Kód:
Dodáváme během: Obvykle 2-4 dnů
Naše cena: 5042,- Kč
 
Koupit:
   

Startovací pistole Slavie . Cena této pistolky je tak vysoká, protože ji nechci prodat. Před 50 lety jsem ji zakopal a nyní s detektorem opět našel.Trochu Vám to popíši.

Cená nové pistolky byla 45 Kč.Chtěl jsem ji mít. V létě jsme se přihlásili na brigádu do statků, stavět panáky ze snopů.Obilí se ještě sklízelo samovazem, potom bylo nutné ze snopů postavit panáky, křížem osm proti sobě a devátý navrch.Za jeden postavený panák bylo 30 haléřů, stavěli jsme ve třech, čili pro jednoho 10 hal. Denně šlo vydělat až 20Kč.Dodnes si pamatuji tu obrovskou radost, když mě jí starší kamarád koupil.

Bydleli jsme na staré Schwanzenberské hájovně, táta, já, mladší brácha a babička, táta byl lesák.Jednou táta vydal befel zbourat ve stodole lednici, to byla dřevěná konstrukce asi 2 x 2,5 x 1,70 m z obou stran pozink.plechem a zateplená pilinami.V zimě se do ní navozil led a vydržel tam až do příští zimy.Začla však éra ledniček.Při bourání jsme objevili v plášti lednice několik samopalů MP 40, několik pušek K 98 a Mosinů, asi 8 pistolí, revolver Nagant dva panzerfausty a pár bedniček střeliva.Pušky nám celkem nic neříkaly,táta jich měl doma dost-loveckých.Pistole jsme však beskově schovali, rovněž čtyři MP 40 a nějaké střelivo a oba panzerfausty.Ostatní jsme poslušně zahlásili.

Vedle hájovny byl statek, tam bydleli Hrušků, ˇŠvestů - obě rumunské přejmenované rodiny, početná rodina ještě pracujích cikánů Cínů, kočí Hrdina, moc hodný člověk, babička Havlátků, vdova po sedlákovi  s důchodem 90 Kč v místosti 3 x 3 vedle koní a příslušník SNB Ševčík, také hodný člověk.

Táta zavolal p. Ševčíka, ten nás pochválil a kvéry někam odvezl. Kámen urazu však byla naše babička, ihned varovala tátu, že jsme určitě všechno neodevzdali.Při křížovém výslechu jsme lhali jako naši politici a nic nepřiznali.Týden jsme vyčkali , a v neděli po obědě,kdy většinou chlapi spali jsme si šli do lesa zastřílet.Po střelbách jsme zbraně vyčistili a schovali do strožoků, celkem dvě pistole a dvě MP 40. Potom přišla babička, čuchla k nám a rákoska měla posvícení. Ihned prohlédla náš pokoj, zbraně objevila a  hodila je do nepoužívané studny.No nic, ještě nám pořád zbývalo.

Na prázdniny k nám přijel starší bratranec Karel, ten měl velice dobré znalosti v oboru zbraní. Když jsme mu ukázali panzerfaust, bylo rozhodnuto- jdeme ho vyzkoušet.Na pastvinách za statkem byla stará německá cisterna ještě s viditelným křížem.Sloužila kravám k napájení.To byl vhodný cíl. Žili jsme v době komandérů Čapájevů. S dalším panzerfaustem jsme již chtěli odstřelit nějaké německé auto, pokud ho uvidíme.Karel zvedl hledí, odjistil, zamířil, následovalo zahučení, po cisterně proběhly modré blesky a když se rozplynula pára, nic tam nebylo. Jedna náprava byla asi 100m odtud, cisterna roztrhaná na několik kusů a poházená v okruhu 50 m.Krávy se spašily, protrhly ohradník a utekly do lesa, my jsme také vzali dráhu a z kraje lesa sledovali, co se bude dít.Za chvíli tam byl vedoucí statku, nevěřícně koukal na zbytky cisterny a povolal pana SNB Ševčíka.Ten koukal také nevěřícně. Cikán Cína prohlásil, že to musela být bomba, že slyšel letadlo a hukot a potom už jenom bučení krav. Ovšem p SNB byl bystý, prohlásil, že si jde zavolat do hájovny a ihned se táty ptal, kde jsme.Potom přijelo auto SNB z Hluboké, všechny tři nás naložilo. Na služebně nás zavřeli každého do jedné místnosti no a za chvíli již věděli všechno.Všechny zbraně jsme vydali. Správce statku trochu frklal, že má cisternu v evidenci. Pan Ševčík ho však utřel, že již dávno  měla být ve šrotu a že za ten kříž na cisterně by mohl být popotahován.Bratranci Karlovi řekl, že za války by za to dostal metál,ale války již není.

No a jediné co mi zbylo byla ta krásná pistolka, kterou ze strachu že o ni přijdu jsem zalit do vosku, krabiičku do asfaltu , zakopal a po 50 letech našel.Copyright © 2021 Zbrane-machacek. Powered by Zen Cart